Przedszkole i Żłobek

Promyczek

Nauka - Zabawa - Przyjaźń

Edukacja wspomagająca

Oprócz tego realizujemy wiele programów wspomagających edukację naszych dzieci, m.in.:

Autochodzik

program przygotowujący dzieci w wieku przedszkolnym do uczestnictwa w ruchu drogowym. Program, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Michelin Polska S.A., umożliwia ponad 4 tysiącom przedszkolaków z 40 przedszkoli w Olsztynie poznanie zasad ruchu drogowego i zdobycie pierwszego „prawa jazdy”. Zestaw Autochodzik składa się z samochodów, wykonanych z miękkiej gąbki, które przedszkolaki noszą na szelkach oraz drogowego miasteczka obejmującego ponad 100 elementów takich jak znaki drogowe, przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Nauczyciele prowadzący zajęcia są wyposażeni w komplet, kilkudziesięciu ćwiczeń i zabaw edukacyjnych.  Dzieciaki będą bawić się w kierowców, policjantów i pieszych. Nauczą się też rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz dźwięków ulicy, refleksu i zwinności.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Jest  realizowany od października 2010 roku do maja 2011 roku w przedszkolach na terenie całej Polski. Wszystkie przedszkola otrzymają materiały dydaktyczne, a przedszkola, które zrealizują projekty i spełnią określone kryteria zaszczytny Tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, dodatkowe materiały edukacyjne oraz nagrody dla dzieci.

Przyjaciele Zippiego

„Przyjaciele Zippiego” to program, który uczy dzieci sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. To, czego dzieci nauczą się na zajęciach, na bazie opowiadań, których słuchają, próbują przenosić do codziennego życia. Porównują uczucia bohaterów opowiadań ze swoimi. Podczas zajęć dzieci słuchają opowiadań o losach trójki młodych przyjaciół. Jest wśród nich rodzeństwo Lilly i Tig, mają oni w domu patyczaka o imieniu Zippy. Kim jest tytułowy Zippi? To postać (a konkretnie sympatyczny patyczak), wokół której zbudowane są wszystkie scenariusze kolejnych spotkań z przedszkolakami. Przeżywa ona sytuacje, z którymi każde dziecko prędzej czy później spotka się w swoim dziecięcym, a potem dorosłym życiu. Wspólnie z Zippim dzieci uczą się rozpoznawać, co człowiek czuje w konkretnej chwili, czym można go zranić i co zrobić, by tego uniknąć. Każda sytuacja problemowa pokazuje dzieciom, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a z każdej jest właściwie kilka wyjść. Szkopuł w tym, by wybrać najlepsze i swoim wyborem nie krzywdzić innych.
Program „Szkoły dla Ekorozwoju” - jest inicjatywą Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Placówki zaangażowane w ten program przekazują wiedzę w ciekawy, nowatorski sposób, dają swoim wychowankom możliwość zdobywania jej poprzez własne doświadczenia i wspólne działania z nauczycielem, a dodatkowo są miejscem otwartym, które angażuje w swoje życie całą społeczność lokalną. Są to placówki które mają wychować świadome ekologicznie i odpowiedzialne pokolenie. Realizacja programu

„Szkoły dla Ekorozwoju”

pomaga także nauczycielom w skupieniu wokół ekologicznych działań placówki partnerów, którzy w pozytywny sposób wpływają na życie placówki w różnych jej dziedzinach, nie tylko ekologicznych. Współne działania integrują społeczność, a to procentuje w ekorozwoju środowiska lokalnego. Przy realizacji projektów ekologicznych wychowankowie mają możliwość nabycia i rozwijania tak istotnych kompetencji jak komunikacja, umiejętność współpracy w grupie, odpowiedzialność za powierzone działanie, a przy tym trenują swoja kreatywność oraz elastyczność myślenia.  W ramach tego programu szkołom oraz przedszkolom nadawany jest zaszczytny tytuł – „Zielona Flaga”.

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela

 

Co proponujemy

Partnerzy

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.