Przedszkole i Żłobek

Promyczek

Nauka - Zabawa - Przyjaźń

Przedszkole Odkrywców Talentów

 

Z radością informujemy, że nasze przedszkole posiada tytuł

„Szkoły Odkrywców Talentów”.

Tytuł ten nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej placówkom, które rozwijają zainteresowania oraz zdolności, a wszystko to potwierdzone i odzwierciedlone jest w osiągnięciach dzieci i nauczycieli.

Tym samym nasza placówka znalazła się na ogólnopolskiej mapie szkół zaangażowanych
we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.


Nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola realizując założenia Koncepcji Pracy Przedszkola starają się zauważać wrodzone umiejętności, które rozwijają i pielęgnują. Aktywnie współpracujemy również z rodzicami i wspólnie obserwujemy procesy twórcze u naszych podopiecznych. Wspieramy osobiście każde dziecko i pomagamy mu w odkrywaniu nie tylko otaczającego świata, ale też samego siebie, swoich zalet i mocnych stron.

Każde dziecko ma określone predyspozycje i zainteresowania. Potrzebują one wsparcia by mogły rozwinąć się w prawdziwy talent. Pierwszym krokiem do rozwoju ponadprzeciętnych zdolności jest bezpośrednia praca z dzieckiem, obserwowanie go, wspieranie i motywowanie do działania. Kolejnym etapem jest tworzenie dziecku warunków, zachęcających do wytrwałości, podejmowania kolejnych prób i eksperymentowania. Nasze przedszkole zapewnia swoim wychowankom istotny kapitał na przyszłość - na radosne, pełne i szczęśliwe życie. Tutaj dziecko przeżywa radość i zadowolenie, poznaje smak sukcesów, przygotowuje się do aktywnego i twórczego życia.

Przez cały rok szkolny nasze przedszkole prowadzi autorski program "Przedszkole odkrywania talentów". W ramach tego programu chcemy odkrywać umiejetności, predyspozycje i zainteresowania naszych przedszkolaków.

W tym roku szkolnym naszym dzieciom proponujemy:

  • Tydzień Zdrowego Przedszkolaka - październik
  • Tydzień Małego Patrioty - listopad
  • Tydzień Odkrywania Świata - styczeń
  • Tydzień Magiczny - luty
  • Tydzień Maego Kucharza - marzec
  • Tydzień Ekoludka - kwiecień
  • Tydzień Kolorów - maj

Co proponujemy

Partnerzy

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.